Ekonomi

Çin’deki Yabancı Şirketler Ülkedeki İş Ortamından Memnun

PEKİN, 29 Temmuz (Xinhua) — Yakın zamanda yapılan bir anket, Çin’de faaliyet gösteren yabancı sermayeli şirketlerin büyük çoğunluğunun ülkedeki olumlu iş ortamından memnun olduğunu ve pazara büyük güven duyduğunu ortaya koydu.

Çin Uluslararası Ticareti Geliştirme Konseyi (CCPIT) tarafından 2023’ün ikinci çeyreğinde yürütülen bir ankete göre, Çin’deki pazar erişimi, vergi ödemeleri, anlaşmazlıkların çözümü ve pazar rekabetinin teşviki için iş ortamı, Çin’de faaliyet gösteren yabancı firmalar tarafından büyük beğeni topluyor. ülke.

CCPIT yetkilisi Sun Xiao, Cuma günü düzenlediği basın toplantısında, ankete katılan yabancı sermayeli şirketlerin yaklaşık yüzde 90’ının söz konusu iş ortamından memnun olduğunu söyledi.

Sun, yabancı şirketlerin Çin’deki gelişmeleri konusunda iyimser olduğunu ve ankete katılanların yüzde 80’inden fazlasının 2023’te yatırım getirilerinin sabit kalmasını veya artmasını beklediğini söyledi.

Ankete göre, geniş pazar büyüklüğü, imtiyazlı politikalar ve sanayi ve tedarik zincirlerinin sağlamlığı, bu tür firmaları Çin’e yatırım yapmaya iten en önemli faktörlerin ortasında yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu