Haber

Kayseri’de “Atatürk’ü Anma Koşusu” düzenlendi

Kayseri’de Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından “Atatürk’ü Anma Koşusu” yapıldı.

Türkiye Atletizm Federasyonu Bölge Koordinatörü ve İl Temsilcisi Kemal Koyuncu, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafında düzenlenen koşu öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, Atatürk’ü Anma Koşusu’nda 6 kategoride 100’ü aşkın sporcuyla il seçmesi yaptıklarını söyledi.

Kayseri’nin atletizmde çok ileri noktada olduğunu belirten Koyuncu, “Ulusal ve memleketler arası alanda başarılı çok atletimiz var. Biz de yeni atletleri bulma manasında bu müsabakayı çok fazla önemsiyoruz. İnşallah burada seçmiş olduğumuz sportmenler ileride dünya ve Avrupa şampiyonaları ile olimpiyatlarda vilayetimizi, ülkemizi temsil eder.” diye konuştu.

Yarışmaya katılan Şehit Ali Örnek Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi Yiğit Karaaslan ise Atatürk’ün her zaman kalplerinde olduğunu ve yarışı kazanmak istediğini dile getirdi. Osman Ulubaş Ortakolu 5. sınıf öğrencisi Emirhan Barbaros da yarışmayı birinci tamamlaması halinde çok mutlu olacağını kaydetti.

Sporcular, “Küçük Kızlar”, “Küçük Erkekler”, “Yıldız Kızlar”, “Yıldız Erkekler”, “Genç Kızlar” ve “Genç Erkekler” kategorilerinde yarıştı.

“Küçük Kızlar” kategorisinde Hediye Nur Tekkaş, “Küçük Erkekler”de Erkan Bulgur, “Yıldız Kızlar”da Fatma Demir, “Yıldız Erkekler”de Yiğit Ormancı, “Genç Kızlar”da Ebrar Nisa Balkaya ve “Genç Erkekler”de Halil İbrahim Arslan birinciliği elde etti.

Yarışmada dereceye giren öğrencilere çeşitli armağanlar verildi.

Öte yandan, müsabakada dereceye giremeyen ve yorulan kimi öğrenciler bitiş çizgisinin akabinde gözyaşı dökerken, kimi sportmenler da sakatlık nedeniyle müsabakayı yarım bırakmak zorunda kaldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu