Haber

Mersin’deki paketleme tesisinde çıkan yangın kontrol altına alındı

Paketleme tesisinde çıkan yangın kontrol altına alındı

Mersin’in Tarsus ilçesinde bir narenciye paketleme tesisinde çıkan yangın, 26 itfaiye aracı ve 2 TOMA’nın müdahalesiyle kontrol altına alınarak soğutma çalışması başlatıldı.

MERSİN – Mersin’in Tarsus ilçesinde bir narenciye paketleme tesisinde çıkan yangın, 26 itfaiye aracı ve 2 Tomas’ın müdahalesiyle kontrol altına alınarak soğutma çalışmalarına başlandı.

Alınan bilgiye göre, bugün öğle saatlerinde Tarsus-Mersin Karayolu Kulak Mahallesi Bağlarbaşı mevkiinde özel bir firmaya ait narenciye paketleme tesisinde elektrik kontağından dolayı yangın çıktı. Çalışanların öğle yemeği saatinde çıkan yangını fark edenler durumu itfaiyeye bildirdi. Bölgeye Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, 25 itfaiye ve 1 OSB itfaiye ekibi ile İl Emniyet Müdürlüğü’ne ait 2 Sosyal Olaylara Müdahale Aracı sevk edildi. Olay yerine gelen ekipler, yangını kontrol altına almak için yaklaşık 3 saat yoğun çalışma yaptı. Yangın 3 saatlik çalışmanın ardından kontrol altına alındı. Bir tarafta itfaiye ekipleri soğutma yaparken, diğer tarafta tonlarca narenciyenin zarar gördüğü alanda personel ve iş makineleri çalışmalarını sürdürüyor.

Tesis sahibi Mustafa Unat, iş yerindeki yangının elektrik kontağından çıktığını söyledi.

Bölge sakinlerinden Hilal Akgün, itfaiye ekiplerine ayran getirdiğini belirterek, başka bir şey yapamayacaklarını belirterek olayı anlattı. Tesisin bir anda ateş topuna dönüştüğüne dikkat çeken Akgün, alevlerin sıcaklığının çiftliklerine de ulaştığını söyledi.

mutkiajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu